Wielu uczniów nie przywiązuje zbyt dużej wagi do nauki informatyki. Wydaje im się, że umiejętność obsługi w laptopa lub smartfona powoduje automatyczne zaliczenie przedmiotu w szkole. Wbrew ich opinii, praktyczne wykorzystanie narzędzi internetowych to nie wszystko, co należy wiedzieć, aby uznać się za osobę zaznajomioną z informatyką. Aby nauka nie kojarzyła się z przykrym obowiązkiem, warto wykorzystać podręcznik “Informatyka na czasie 1” wydawnictwa Nowa Era.

Rozszerzenie wiadomości o zachowaniu bezpieczeństwa

Młodzież chętnie angażuje się w działania związane z prowadzeniem profili lub specjalnych stron w ramach mediów społecznościowych. Podczas korzystania z serwisów online trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoich danych. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli decydujemy się na umieszczenie w Internecie informacji o swoim życiu lub treści stworzonych na potrzeby związane z pracą i nauką. Na tę tematykę zwracają uwagę także autorzy podręcznika “informatyka na czasie 1 z księgarni internetowej“, a więc Janusz Mazur, Paweł Perekietka, Zbigniew Talaga i Janusz S. Wierzbicki. Starają się oni przedstawić uczniom korzyści, ale także zagrożenia wynikające z szerokiego zastosowania sieci w codziennym życiu.

Nauka obsługi narzędzi przydatnych w udostępnianiu treści

Podręcznik “Informatyka na czasie 1” powinien być stosowany w liceach ogólnokształcących i technikach, bez względu na to, czy uczniowie decydują się na przystąpienie do egzaminu dojrzałości z przedmiotów ścisłych. Młodzież często chce dzielić się swoimi osiągnięciami życiowymi z rówieśnikami. Można to robić poprzez umieszczanie wartościowych danych na własnych stronach internetowych. Ich tworzenie wymaga nauki obsługi wielu narzędzi, w czym może skutecznie pomóc podręcznik proponowany przez firmę Nowa Era.

Wykorzystanie sieci za pomocą różnego typu urządzeń

W poszczególnych działach książki “Informatyka na czasie 1” przedstawione są edytory oraz programy graficzne pozwalające na utworzenie atrakcyjnie wyglądającej strony WWW i uzupełnienie jej o wysokiej jakości ilustracje, w tym bazujące na grafice wektorowej. Porady umieszczone w podręczniku mogą z czasem doprowadzić do stworzenia rozbudowanego serwisu, z którego będą mogli korzystać zarówno użytkownicy komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych.

Zagadnienia wzbudzające zainteresowanie uczniów

Niestandardowe podejście do tematu przedmiotów ścisłych jest wystarczającym powodem, aby zainteresować się podręcznikiem “Informatyka na czasie 1”. W treści można znaleźć dużo więcej ciekawych tematów i ułatwień przydatnych młodzieży. Za pomocą książki uczniowie mogą znacznie rozszerzyć swoją wiedzę związaną z technicznymi aspektami funkcjonowania sieci. Może to wpłynąć również na ich osobisty pogląd związany z popularnymi serwisami online i planowaniem przyszłej kariery zawodowej.