Informatyka to przedmiot, który młodym ludziom wydaje się łatwy do nauki, głównie ze względu na codzienne wykorzystanie osiągnięć nowoczesnej technologii i Internetu. Młodzież często nie bierze jednak pod uwagę, że to, co widzimy na ekranie komputera lub smartfona to efekt pracy grafików i programistów wymagający ogromnej wiedzy i talentu. Aby uświadomić uczniom techniczne aspekty wykorzystania komputera i sieci, wydawnictwo Nowa Era stworzyła podręcznik “Informatyka na czasie 1“.

Popularne usługi wykorzystywane na co dzień

Komputery są dzisiaj wszędzie wokół nas. Bez wykorzystania ogólnoświatowej sieci nie działa większość usług związanych z zapewnieniem codziennych potrzeb życiowych. Książka “Informatyka na czasie 1” jest przeznaczona dla uczniów liceum ogólnokształcącego i technikum. Skupia się na rozszerzeniu wiedzy młodych ludzi dotyczącej używania sieci komputerowych, tworzenia stron WWW, korzystania z edytorów tekstu, edytorów graficznych oraz zachowania bezpieczeństwa w Internecie.

Projekty graficzne i praca z wykorzystaniem sieci

Autorzy książki wydawnictwa Nowa Era to zespół w następującym składzie: Janusz Mazur, Paweł Perekietka, Zbigniew Talaga i Janusz S. Wierzbicki. Podręcznik stara się przekazać skomplikowane informacje w prosty sposób, często wykorzystując infografikę oraz dużą ilość diagramów. Z podręcznika “informatyka na czasie 1 (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl)” uczniowie mogą nauczyć się korzystania z edytorów tekstów i programów graficznych. Pomagają w tym ćwiczenia pozwalające na wykonanie prostych zadań, które można później rozbudować w celu stworzenia większych projektów. Warto dodać, że większość omówionych zagadnień wykorzystuje darmowe oprogramowanie dostępne w Internecie. Dlatego podręcznik nie wymaga od uczniów lub ich rodziców ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z zakupem oprogramowania.

Podstawowe informacje o działaniu komputera

Książka “Informatyka na czasie 1” przekazuje także podstawowe informacje na temat funkcjonowania komputera i popularnych systemów operacyjnych. Autorzy zwracają uwagę na tematykę korzystania z różnego typu e-usług, pracy zdalnej, wirtualnej rzeczywistości i sztucznej inteligencji. Szeroki zakres wiadomości powoduje, że podręcznik “Informatyka na czasie 1” może być interesujący dla wielu uczniów, którzy chcą rozszerzyć swoją wiedzę na temat usług online używanych na co dzień.